בית ילדותי
מחירון צור קשר

אוֹדוֹת בֵּית יַלְדוּתִי

בית ילדותי - מקום קסום לילדים

"בית ילדותי" נולד מתוך אהבתנו לילדים.

"בית ילדותי" הינו בית פשוט ונעים העשוי מחומרים טבעיים ומדמה את עולם הגדולים, בקטן. יצרנו מרחב המאפשר משחק חופשי תוך הענקת תחושת ביטחון ויצירת מוטיבציה אצל הילד. המקום נותן לילד את החוויה שהוא יכול לשחק בעולמו הדמיוני. סביבה כזו מעודדת את היצירתיות הטבעית של הילד, ומאפשר לו לנוע בפשטות עם הדמיון למחוזות אליהם הוא רוצה להגיע.

לימוד דרך המשחק

אז מה עושים אצלנו? פשוט משחקים במשחק החיים...

לבית ילדותי מגיעים ילדים מתוקים במגוון גילים ופשוט משחקים.

לנו, ההורים, המשחקייה מהווה בילוי לילדים במקום מוכר ואהוב. זמן של איכות עם ילדינו ולעתים שעה קלה עבורנו - פשוט לנוח עם כוס קפה.

עבור הילדים שלנו המשמעות גדולה הרבה יותר. דרך המשחק הילד מגשים משאלות, לומד, מתפתח. המשחק היא השפה של הילדות. כמבוגרים, זה נראה לנו לעיתים רחוק, פחות חשוב או אפילו משעמם, אבל המשחק - הוא הלימוד האמיתי של הילד. למשחק החופשי יש סגולות נפלאות להתפתחות הפיזית והשכלית של ילדים. ג'ורג' ברנרד שואו אמר על כך: "בילדותי נאלצתי לקטוע את לימודיי כדי ללכת לבית הספר."

במשחקי ה"כאילו" מתגלה מנגנון שילדים מצוידים בו היטב והוא מאפשר התנתקות זמנית מהמציאות ומילוי תפקיד של מישהו אחר השונה ממנו. הילד מזדהה עם הדמויות שפגש ורוכש תכונות, כישורים, רגשות ומיומנויות של דמויות אלו.

פשוט, נעים, מחומרים טבעיים

דרך המשקפיים שלנו כהורים, רצינו ליצור מקום שיאפשר חוויית משחק עשירה ומשמעותית. בדרך זו הקטנטנים שלנו גדלים להיות אנשים קטנים, יצירתיים, עם גוונים יחודיים, ועם יכולת להביע את עצמם וליצור לעצמם מקום בעולם הזה...

לנו ההורים יש נטייה טבעית תמידית "ללמד" את הילדים. תתפלאו לדעת אילו כישורים מופלאים הם רוכשים באמצעות משחק חופשי ועצמאי.

יש להם אהבות והעדפות, יש להם צחוק מתגלגל ויש להם אנרגיות אינסופיות. אנחנו רוצים לאפשר להם לבטא את כל אלה, לגדול ולפתח עולם פנימי עשיר וייחודי להם. ככל שהזמן עובר עולמם מתמלא ופורח ורשימת היכולות שלהם מפתיעה בכל שלב מחדש.

המשחק הינו גם סדנה חברתית עבור הילד שדרכה הוא מפנים נורמות חברתיות ומשפר את כישוריו החברתיים תוך למידה על שמירה על חוקי המשחק וכבוד לזולת (שכנוע, הפסד, ניצחון, החלפת רעיונות, קבלת החלטות ועוד...). באמצעות משחקי הדמיון הילד מעדן את רגשותיו ומגלה שלעתים רגשות חבריו שונים משלו.

 

בְּיַַלְדוּתִי נֶאֱלַצְתִּי לִקְטֹעַ אֶת לִמּוּדַי כְּדֵי לָלֶכֶת לְבֵית הַסֵּפֶר.

ג'ורג' ברנרד שואו